+420 704 126 573

NÁRODNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

SE SPOLEČNOSTÍ EQUISERVIS

Děpoltovice
Dne 30.května se v Děpoltovicích uskutečnilo první letošní kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za příjemného jarního počasí sešlo na 150 startů a byly rozděleny první body do průběžného žebříčku bodování seriálu. V rámci tohoto prvního kola se konalo deset soutěží započítávaných do seriálu.

V soutěži hobby 60 cm konané jako dvoufázová soutěž se z vítězství radovala Tomečková Nela – BRILLIANT-TEWREZA s čistým bodovým kontem a v čase druhé fáze 32,21, na druhém místě se se umístila Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 a třetí místo si zajistila Tomečková Nela – TRAWEL. Tyto tři jezdkyně byli také jediné, které absolvovali první fázi bez chyby.

V soutěži hobby 70 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Rajchmanová Andrea – Samuraj 2, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 31,02 a předstihla tak druhou v pořadí Váňovou Natálii – SHARÁDA o více jak 2,5 vteřiny a třetí místo obsadila Lehká Veronika – TRUE LIFE.

V soutěži hobby 80 cm zvítězila Rajchmanová Andrea – GALICIE s odstupem více jak 4 vteřiny od druhé Basrtoňové Anety – GERET a zajistila si tak zajistila dabl v soutěžích hobby a třetí příčku obsadila Bobková Pavla – FAJRANT.

PONY small a Big tour jednou s novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Děpoltovicích se uskutečnila jedna soutěž zařazená do small tour a 2 soutěže do Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZLP na limitovaný čas ovládla Palubová Sára – MY LORD na druhé příčce se umístila Tomečková Dala – TRAWREL ROSA(CZE) a třetí příčku obsadil Zeman Jan na poníkovi ANGELIS DESMOND, který však s tímto poníkem nemůže v small tour bodovat protože poník je kategorie “B” a body za třetí příčku v rámci této tour tak získala Rajchmanová Andrea – LIN 47. PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnili obě soutěže, tedy LP i SP, v soutěži LP** na čas si pro vítězství dojela Rajchmanová Andrea – LIN 47, která ale nemohla v rámci této tour bodovat protože LIN je poník kategorie “S” a body za první místo tak získala druhá Šímová Rozálie – MAŠLIUČKA, třetí příčku obsadila Lahodná Jana – AMÁLKA 16 (poník “S”) Body za druhé a třetí místo v žebříčku Big Tour tak získala Krupičková Aneta – MISCHEL a Lahodná Jana – HILDA 1.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Ujčíková Karen – ALYDANE, následovaná Rokůskovou Terezou – EAGLE SPIRIT a Smrčkovou Michaelou – F-COLATO-CH.

V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování devět dvojic a s nejrychlejším časem druhé fáze 27,20 si pro vítězství dojela Ujčíková Karen – ALYDANE a zajistila si tak dabl v oficiálních soutěžích, pro druhou příčku s odstupem 38 setin si dojela Čurdová Kateřina – LA DE JANERA a třetí příčku obsadila Tichá Kristýna – ST.NORBERT. Soutěž st. ZL s návazným rozeskakováním ovládla Petra Charvátová – CARRAMELLA 2 s rozdílem téměř tří vteřin v návazném rozeskakování od druhé Barbory Kašíkové – GUMP OBROCKÝ, třetí příčku obsadila Barbora Slavíková – DUCATI.

V soutěži st. ZL s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování devět dvojic a šest z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 32,62 si pro vítězství dojela Michálková Tereza – LA ELAGANC, soutěž ale absolvovala s koněm s kterým nemůže v rámci seriálu PARAGAN JUMP TOUR bodovat protože v předchozích dvou letech absolvovali více jak tři parkury st.S a tak body za první místo získala v soutěži druhá Modrová Michaele – SAY ME a třetí příčku obsadila Hanousková Natálie – CASANDRA 2.

Nejvyšší soutěží prvního letošního kola seriálu PARAGAN JUMP TOUR byla soutěž st. L*/L** handicap na čas. Tuto soutěž absolvovali jen tři jezdkyně bez bodového zatížení a s nejrychlejším časem 79,05 si pro vítězství dojela Hlaváčková Klára – MACHARE BONO, druhou příčku obsadila Modrová Michaela – SAY ME a třetí příčku Šímová Natálie – ARISCO. Nejvyšší soutěž st. S*/S** o kterou se letošní ročník seriálu rozšířil se nekonala a její premiéra proběhne tak až v Opřeticích při druhém kole letošního seriálu PARAGAN JUMP TOUR

Nejvyšší soutěž st. S*/S** o kterou se letošní ročník seriálu rozšířil se nekonala a její premiéra proběhne tak až v Opřeticích při druhém kole letošního seriálu PARAGAN JUMP TOUR

Všem vítězům a dekorovaným gratulujeme a těšíme se na viděnou při dalším kole seriálu v Opřeticích ve dnech 6.-7. června kdy se uskuteční všechny soutěže zařazené do bodování seriálu. Tedy hobby 60 – 80 cm, ZM – S*/S** a pony soutěže ZP – SP** zařazené do dvou pony túr.

GENERÁLNÍ partneR

EQUISERVIS

PARTNEŘI