+420 704 126 573

NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností equiservis

opřetice
O víkendu 25. – 26. července se v Opřeticích uskutečnilo další kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za příjemného letního počasí sešlo na 300 startů a byly rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování. Sobotní oficiální soutěže jste mohli sledovat i on-line na stránkách clip my horse. TV a na webu seriálu. V rámci tohoto víkendu se uskutečnily všechny soutěže zařazené do seriálu, v sobotu proběhli oficiální soutěže až do stupně S** a v neděli hobby a pony soutěže. Pony soutěže se jeli na styl a jezdci mohli v těchto stylových soutěžích získat dvojnásobný bodový příděl, pro další dvojnásobný počet bodů si pony jezdci mohou přijet na finále moravské části seriálu v Tlumačově.

Soutěž hobby 60 cm konaná jako dvoufázové skákání absolvovali pouze čtyři jezdci bez zatížení trestnými body. Z vítězství se radovala Kemrová Veronika – BORA 3 když parkur absolvovala s čistým bodovým kontem a v nejrychlejším čase druhé fáze 26,93, na druhém místě se se umístila její sestra Kemrová Viktorie – ZWALUWENBURGS CROGAN a třetí místo si zajistila Staníková Aneta – APOLLON DAVIS. Průběžné vedení v této soutěži, drží Splavcová Ema se ziskem 64 bodů.

V soutěži hobby 70 cm konané jako dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Šafratová Barbora – POKERFACE, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 20,12, tato jezdkyně se umístila i na druhém místě se svým druhým koněm RADEK a třetí příčku obsadila Kemrová Veronika – BORA 3 a vyhoupla se tak do průběžného vedení v soutěži hobby 70cm se ziskem 51 bodů.

V soutěži hobby 80 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství a dal v soutěžích hobby zajistila Šafratová Barbora – POKERFACE, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 19,42, na druhém místě se umístila Pazdírková Kristýna – LAYLA 1 a třetí příčka patřila Dvořákové Kristýně – ATLANTIS 2. Průběžné vedení v této soutěži patří Rajchmanové Anně se ziskem 55 bodů.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Opřeticích se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a 2 soutěže do Big Tour. Soutěže pony Z, ZL a L se uskutečnili na styl jezdce a byli ohodnoceny dvojnásobným počtem bodů, další příležitostí k dvojnásobnému bodovému zisku budou mít jezdci při finále moravské části seriálu v Tlumačově 5. – 6. září. PONY small tour soutěž st. ZP na styl jezdce ovládla Rosolová Julie – DIEGO 8, která obdržela stylovou známku 7,7, bohužel v této soutěži zařazené do small Tour nemohla bodovat stejně jako druhá Střížková Nicole Jessica – KILEBRACK MILLY protože jejich poníci jsou kategorie “B” a body za první místo tak získal třetí v pořadí soutěže Pospíšil Ondřej – DENISA 8 , druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP v které nejvyšší známku za styl 8,2 obdržela Pospíšilová Viktorie – MISTER MERLIN 5, která ale v této soutěži nemohla připisovat body stejně jako třetí Křížová Adriana – FÍK 3 protože jejich poníci jsou kategorie “B” a pro ty je určena bony Big Tour. Body za první místo tak získala druhá v pořadí soutěže Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2, která tak navýšila své vedení v této tůře na 84 bodů.

PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnili obě soutěže, tedy LP i SP, v soutěži LP** na styl jezdce si pro vítězství dojela Abíková Tereza – OMAR 5 která obdržela stylovou známku 8,2 druhou příčku se stylovou známkou 7,9 si pro sebe zajistila její sestra Abíková Ema – JOPJE D a na třetí příčku pak obsadila Sziekliková Markéta – SWEET HEART. Soutěž pony SP* na čas ovládla jako jediná startující Jašurková Beata – MURTHWAITE TIKKA. Do průběžného vedení v této Tour se vrátila Rajchmanová Andrea a na jejím kontě je 54 bodů.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela domácí jezdkyně Grünthalová Nicola – AL-KHAM-SA-BENTLEY, která se od limitovaného času odchýlila o pouhou jednu setinu, druhou příčku obsadila Rejlková Nikola – BRIGHT STONE F a třetí příčce se umístila Tomešová Tereza – GRANT 3. Průběžné vedení v této soutěži patří Pavláskové Anně se ziskem 33 bodů.

V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování sedmnáct dvojice dvanáct z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 23,29 si pro vítězství dojela Simeonovová Alžběta – GREAT GATSBY, pro druhou příčku si dojela Dvořáková Radka – LANDOM a třetí příčku obsadila Ottlová Kristýna – CHRISTA 1. V průběžném vedení této soutěže je Dvořáková Radka se ziskem 35 bodů.

V soutěži ZL na čas si nejlépe vedla Vávrová Kristýna – GUIRON VILÍN, soutěž absolvovala v nejrychlejším čase 56,05, druhou příčku obsadila Vejmělková Erika – OLYMPIE V a třetí příčka patřila Kvízové Tereze – COCO HONEY. V průběžném vedení této soutěže je Pochman Martin se ziskem 39 bodů.

Soutěž L*/L** na čas absolvovalo pouze osm dvojic bez zatížení trestnými body, nejlépe si v této soutěži vedla Kozáková Vladimíra – ZPIKEY D, která si časem 49,26 pro sebe zajistila vítězství, druhá příčka patřila Milanovi Gaudníkovi – EL BUNDY a třetí příčka patřila Kvízové Tereze – COCO HONEY. O průběžné vedení v této soutěži se dělí tři jezdci se shodným bodovým ziskem 39 bodů, Gaudník Milan, Hlaváčková Klára a Práchenská Šárka.

Soutěž S*/S** s rozeskakováním absolvovalo celkem čtrnáct dvojic z nichž čtyři dvojice postoupili do rozeskakování. S rozeskakováním si nejlépe poradila Balounová Michaela v sedle EMPATIE, když jej absolvovala bez zatížení trestnými body a v nejrychlejším čase 34,93 druhou příčku obsadila Kozáková Vladimíra – ZPIKEY D a třetí příčku obsadila Špačková Veronika – CASTER 2, kterou od vítězné dvojice dělila ztráta téměř čtyř vteřin. Průběžné vedení v této soutěžI drží Práchenská Šárka se ziskem 49 bodů.

generální partner

equiservis

partneři