NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

SE SPOLEČNOSTÍ EQUISERVIS

brno - Panská lícha
V neděli 5. července se v Brně na Panské líše uskutečnilo další letošní kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za letního slunečného dne sešlo na startovních listinách v osmi soutěžích téměř na 300 startů a byly rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování seriálu. Uskutečnily se hobby a oficiální soutěže až do stupně S** zařazené do seriálu a jezdci získali další cenné body do bodovacího žebříčku moravské části seriálu.

V soutěži hobby 60 cm na limitovaný čas zvítězila domácí jezdkyně Křížová Anna Marie – FIGO 2 což ji vyneslo na druhou dělenou příčku průběžného bodování seriálu. Druhou příčku obsadila Brožovičová Jana – TIA ANNA a třetí místo si zajistila Švancarová Markéta – TAPI 1. Do průběžného vedení se v této soutěži díky pátému míst v Brně dostala Sloupská Veronika.

V soutěži hobby 70 cm na limitovaný čas si pro sebe vítězství zajistila Dufková Soňa – TRIXIES PRINCE, od limitovaného času se odchýlila o pouhé tři setiny a je tak v průběžném žebříčku bodování na děleném druhém místě, druhá se umístila Šenkyřová Natalie – SILVESTRIS ZORA a třetí příčku obsadila Pumprlová Tina – HYCORY. Průběžné vedení v této soutěži drží Sedlkářová Veronika se ziskem 24 bodů.

V soutěži hobby 80 cm na limitovaný čas si pro vítězství dojela Kořenková Pavla – DEREK 1 od limitovaného času se odchýlila o desetinu vteřiny. Na druhém děleném místě se umístila Dufková Soňa – TRIXIES PRINCE a Dostal Pavel – COURTNEY LOVE N, když je shodně od první příčky dělili pouhé dvě setiny vteřiny. V průběžném vedení této soutěže je Žváčková Martina se ziskem 22 bodů.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Kačmařová Eva – BALADEIRA B a toto vítězství ji posunulo na průběžné druhé místo v bodování této soutěže, druhou příčku obsadila Krejčíková Anna – BAYLOOW a třetí místo si pro sebe zajistila Kročáková Tereza – STELA a díky tomuto třetímu místu je tak v průběžném vedení bodování této soutěže se ziskem 37 bodů.

V soutěži st. Z konané jako dvoufázové skákání si pro sebe první místo díky bezchybnému výkonu a nejrychlejšímu času druhé fáze 22,90 vteřiny zajistil Pavlíček Filip – BLUEBBERY, který se svým druhým koněm ELEANOR Z obsadil i druhou příčku, třetí příčku obsadila Novotná Taťána – CASTRO. V průběžném vedení této soutěže je se ziskem 27 bodů Lecová Kristýna.

V soutěži st. ZL na čas v které startovalo 37 dvojic a devět z nich ji překonalo bez zatížení trestnými body zvítězila v nejrychlejším čase 58,35 vteřiny Bílková Sandra Karen – PUNČ 1 a toto první místo ji vyneslo průběžnou druhou příčku v bodování seriálu soutěže st. ZL, druhou příčku obsadila Soukopová Nikol – BRILLIANT a na třetím místě se umístila Lecová Kristýna – LASSI a díky tomuto třetímu místu se vyhoupla do průběžného vedení žebříčku bodování soutěže st. ZL se ziskem 36 bodů.

V soutěži L*/L** na čas si díky nejrychlejšímu času 57,96 pro sebe vítězství zajistila Studená Markéta – NEARLY PERFECT 1, druhou příčku obsadil Zoltan Toth – CHIRIS 1 a pro třetí příčku si dojela v čase 58,60 Lipavská Tereza – LORD LICCA. Na průběžném prvním místě v této soutěži je tak v tuto chvíli se ziskem 33 bodů Nikol Švihorová.

V soutěži S* konané jako klasické rozeskakování odstartovalo 11 dvojic z nichž pouze jediná jezdkyně absolvovala kurz stavitele Michaela Beneše bez zatížení trestnými body. Touto jezdkyní byla Nikol Švihorová na koni JAVA DU RI DASSE což ji zajistilo první příčku v této soutěži, na druhém místě se umístil Drápal Stanislav – JOHN DEERE 1, který byl ale zatížen 4 trestnými body a třetí příčku obsadila Drdlová Nikola – HEARTBREAKER 1. V průběžném vedení této soutěže v rámci moravské části seriálu je tak díky svým dvěma vítězstvím Nikol Švihorová s plným ziskem 40 bodů.

Všem vítězům, dekorovaným i zúčastněným gratulujeme a těšíme se na viděnou při dalším kole seriálu PARAGAN JUMP TOUR. Nejbližší kolo zařazené do moravské časti seriálu se uskuteční 18. – 19. července v Našiměřicích a v rámci české časti se na Vás budeme těšit o víkendu 11. – 12. července v Židovicích.