NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

SE SPOLEČNOSTÍ EQUISERVIS

opřetice
O víkendu 6. – 7. června se v Opřeticích uskutečnilo druhé letošní kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za podmračeného počasí a občasných přeháněk sešlo více jak 300 startů a byly rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování seriálu. V rámci tohoto víkendu se uskutečnily všechny soutěže zařazené do seriálu, v sobotu proběhli oficiální soutěže až do stupně S** a v neděli pony a hobby soutěže.

V soutěži hobby 60 cm konané jako dvoufázová soutěž se z vítězství radovala Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 s čistým bodovým kontem a v čase druhé fáze 19,31 a ujala se tak průběžného prvního místa v žebříčku hobby 60 cm, na druhém místě se se umístila Kočová Júlie – KAYLA 1 a třetí místo si zajistila Splavcová Ema – SÍLA.

V soutěži hobby 70 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Šafratová Barbora – RADEK, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 21,37 a o pouhých sedm setin tak předstihla druhou v pořadí Beldovou Soňu – FABIEN 2 a třetí místo obsadila Hudcová Ivana – CANLA. Průběžného vedení této soutěže se díky prvnímu místu v Děpoltovicích a šestému v Opřeticích ujala Rajchmanová Barbora.

V soutěži hobby 80 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Rajchmanová Andrea – GALICIE, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 17,94 a díky svému druhému vítězství v řadě tak vede žebříček bodování této soutěže. Na druhém místě se umístila Chvátalová Patricie – ALCAS a pouhých šest setin za ní na třetí příčce Mašková Amálie – RAECHEL.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Opřeticích se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a 2 soutěže do Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZP na limitovaný čas ovládla Dimitrová Barbora – LEONARDO, která se od limitovaného času odchýlila o 11 setin, na druhé příčce se umístila Rothová Eva – ROXANNE 1 a třetí příčku obsadila Beránková Matylda na poníkovi CONSUL 2, která však s tímto poníkem nemůže v small tour bodovat protože poník je kategorie “B” a body za třetí příčku v rámci této soutěže tak získal Sikora Martin – GLEN SNOW, druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP konaná jako dvoufázové skákání. Se základním kolem si poradili téměř všechny dvojice a nejrychlejší čas druhé fáze 27,17 měl Drastich Jakub – TWO STEP, který obsadil i druhou příčku této soutěže se svým druhým poníkem ROZÁRKA 11, s tímto poníkem nemůže ale bodovat v small Tour protože je to poník kategorie B stejně jako MAJANS třetí v pořadí Szieklíkové Markéty, Body za druhé a třetí místo si tak odnesli Szieklíková Markéta – SWEET a Nejedlá Eliška – CHIKO . PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnili obě soutěže, tedy LP i SP, v soutěži LP** na čas si pro vítězství dojela Dudová Anna – DOUBLE TROUBLE 11 před druhou Rajchmanovou Andreou – LIN 47, která ale nemohla v rámci této tour bodovat protože LIN je poník kategorie “S” a body za druhé místo tak získala třetí v této soutěži Korábová Barbora – ELI 1. Soutěž pony SP** do rozeskakování postoupili tři jezdci, soutěž ovládla s časem 47,08 v rozeskakování Dudová Anna – DOUBLE TROUBLE 11, druhá příčka patřila Hájkové Kristýně – MAYGEM a třetí příčku obsadil Sommer Vítek – SHARON. Po dvou kolech vede small Tour Rajchmanová Andrea a Big Tour Bezperátová Eliška.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Pavlásková Anna – MARRY 1, následovaná Adélou Cemperovou – TRNÁVKA, která ale v této soutěži dle pravidel a kategorizace seriálu nemohla bodovat, protože její kůň nesplňuje kategorizaci soutěže ZM a třetí příčku obsadila Dětková Adéla – QUEENLY 1. O průběžné vedení v této soutěži se po dvou kolech dělí Pavlásková Anna a Ujčíková Karen.

V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování 17 dvojic a s nejrychlejším časem druhé fáze 34,88 si pro vítězství dojela Dvořáková Petra – WOLKE 1, pro druhou příčku si dojela Suková Michaela – ALLTERA RVP a třetí příčku obsadila Rezáková Kateřina – PICOLLO 2. V průběžném vedení této soutěže je Smrčková Michaela

V soutěži st. ZL s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování třináct dvojic a jedenáct z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 30,06 si pro vítězství dojela Szádovská Hana – MALINA 2, ale tato dvojice nesplňuje kategorizaci soutěže protože v předchozích dvou letech absolvovali více jak tři parkury st.S* a body za první místo tak získala druhá Skálová Kristýna – MARCUS 3 a třetí příčku obsadil Pochman Martin – DAIGRA II. O průběžné první místo v této soutěži se dělí Modrová Michaela se Skálovou Kristýnou.

V soutěži L*/L** na čas si s parkurem pana Šímy nejlépe a v nejrychlejším čase poradil Gaudník Milan – EL BUNDY když o více jak tři vteřiny předstihli druhou Daňkovou Nikolu – NERO 18 a pro třetí příčku si dojel v čase 57,51 Babák Marek – LANCELOT 24. Na průběžném prvním místě v této soutěži je tak po dvou kolech Škardová Barbora.

Soutěž S*/S** na rozeskakování absolvovalo celkem osm dvojic z nichž pět postoupilo do rozeskakopvání. S tímto rozeskakováním si nejlépe poradil Gaudník Milan v sedle EL BUNDY, když jej absolvoval čistě a v čase 42,65 s náskokem více jak pěti vteřin před druhou Ohnheiser Gabrielou – CASSAL OiL a třetí příčku se zatížením čtyřmi trestnými body obsadil Vašák Martin – ADRIAN 11. V průběžném vedení této soutěže je tak Gaudník Milan.

Všem vítězům, dekorovaným i zúčastněným gratulujeme a těšíme se na viděnou při dalším kole seriálu PARAGAN JUMP TOUR. Nejbližší kolo zařazené do české časti seriálu se uskuteční 27. června v Královicích u Slaného. Před ním proběhnou dvě kola moravské části seriálu a to 13. – 14. června v Třeštině a 20. – 21. června v Trojanovicích.