NÁRODNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností EQUISERVIS

hořovice
O víkendu 11. – 13. září se v Hořovicích uskutečnilo poslední kvalifikační kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR, před samotným finále a Grand finále, které se uskuteční 25. – 27. září. Počasí se všechny dny vydařilo a během tří dnů se uskutečnilo na 700 startů. Jezdci v oficiálních soutěžích mohli sbírat body jak v pátečních tak i sobotních soutěžích.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas konané v pátek si pro vítězství dojela Hanuščinová Michaela – CARUSO 5, která se od limitovaného času odchýlila o 0,54 vteřiny, druhou příčku obsadila Tichotová Natálie – CALEXANDRA Z HÁJŮ a na třetí příčce se umístila Šohajová Marcela – CORTEZ 4. V sobotní soutěži st. ZM si pro vítězství dojela Rajchmanová Anna – NARCOS 1, druhou příčku obsadila Fiřtová Šárka – MELLOW HIKER a pro třetí příčku asi dojela Krupičková Jana – EBERLINA. V průběžném vedení této soutěže je Balcarová Bára se ziskem 77 bodů.

V soutěži st. Z na limitovaný čas konané v pátek si pro vítězství dojel Štětina Jan – QIWANDO-S, když se od limitovaného času odchýlil o 0,16 vteřiny, druhou příčku obsadil Kúst Jaroslav – KENTUCKY BALIA a třetí příčku vybojovala Šimková Kateřina – JAMES BOND 3. V sobotní soutěži st. Z si pro vítězství dojela Bardonová Kateřina – LADY SHAKIRA HG která se od limitovaného času odchýlila o 0,13 vteřiny, druhé místo obsadil Smaha Luděk – ATLANTIK 2 a třetí skončila Bieliková Nikola – QUAID CASIO. V průběžném vedení této soutěže se drží Pavlíček Filip se ziskem 54 bodů.

V soutěži st. ZL na čas konané v pátek si pro vítězství dojela v nejrychlejším čase 59,77 Chadimová Klára – CLAUDIE 6, která obsadila i druhou příčku a to se se svým druhým koněm HIP-HOP, pro třetí místo v této soutěži si dojel Štětina Jan – LORENZO-S. V sobotní soutěži si pro vítězství v nejrychlejším čase 57,25 dojela Smrčková Lucie – INCREDIBLE P, která ale v této soutěži nemohla bodovat protože neodpovídá kategorizaci pro tuto soutěž a body za první místo si tak připsala druhá Benešová Karolína – RÁCHEL 7 a třetí příčku obsadila Nováková Karolína – FALKE. Do průběžného vedení postoupila Havlíčková Jana se ziskem 64 bodů.

Soutěž L*/L** páteční soutěž na čas absolvosolvovalo 16 dvojic bez zatížení trestnými body, nejlépe si v této soutěži vedl Pochman Martin – DAIGRA II, který si časem 60,88 pro sebe zajistil vítězství, druhá příčka patřila Vegrichtové Denise – HANDSOME 1 a třetí v této soutěži se umístila Kráslová Natálie – BROOKLYN 1 – OLIVER 10. Sobotní soutěž absolvovalo 28 dvojic bez zatížení trestnými body a pro vítězství si v nejrychlejším čase 52,25 dojela Smrčková Lucie – INCREDIBLE P, druhou příčku obsadil Jarolím Pavel – ELIAS-S a pro třetí místo si dojela Tesárková Dominika – VINÍ. Průběžné vedení v této soutěži patří Kozákové Vladimíře se ziskem 69 bodů.

Soutěž S*/S** páteční soutěž na čas absolvovalo celkem 32 dvojic z nichž bez trestných bodů dokončilo pouze pět dvojic, nejlépe z nich si vedla Portychová Linda – FALINO, když parkur dokončili v nejrychlejším čase 67,42, dvojice však nemohla v této soutěži bodovat protože neodpovídá kategorizaci pro tuto soutěž, body za první místo tak získala druhá Prášková Tereza – JERSY FLOWER a třetí příčka patřila Doležalovi Filipovi – DOLLAR-KL. Sobotní soutěž na čas absolvovalo 23 dvojic bez zatížení trestnými body a nejlépe si s kurzem parkuru poradil Jarolím Pavel – ELIAS-S když jej dokončili čistě a v čase 57,67, pro druhé místo si dojel Švec Petr – WELL DONE 4 a třetí příčku obsadil Nágr Ondřej – D.AMELUSINA R 22, který ale nemohl bodovat do seriálu Paragan Jump Tour kvůli kategorizaci. V průběžném vedení v této soutěži je se ziskem 49 bodů Práchenská Šárka.

V Hořovicích se také uskutečnila soutěž st. ST, která není zařazena do bodování seriálu Paragan Jump Tour, nejlépe si s parkurem z dílny Jany Holé poradila Bieliková Nikola – CARTHINJO když jej dokončila čistě a v čase 70,88 a téměř o dvě vteřiny tak překonala druhého Filipa Doležala – DOLLAR-KL, třetí příčka patřila Tereze Práškové v sedle JERSY FLOWER.

Soutěž hobby 60 cm – tato soutěž se jela na limitovaný čas a z vítězství se radovala Splavcová Ema – SÍLA, která se od limitovaného času odchýlila o 0,12 vteřiny, druhou příčku obsadila Bezdíčková Natálie – FANTASTIC LADY a třetí místo patřilo Kemrové Veronice – BORA 3. V průběžném vedení v této soutěži je tak před finále Splavcová Ema se ziskem 122 bodů.

V soutěži hobby 70 cm konané na limitovaný čas si pro sebe vítězství zajistila Mašková Amálie – RAECHEL SPARROW, která se od limitovaného času odchýlila o 0,41 vteřiny, na druhém místě se umístila Dosoudilová Michaela – ESCAPE a třetí příčku obsadil Bardon Jan – AURA 7. Ve vedení této soutěže je Splavcová Ema se ziskem 77 bodů.

V soutěži hobby 80 cm na limitovaný čas si pro vítězství dojela Rusková Viktorie v sedle SANDRO-T, která se od limitovaného času odchýlila o 0,52 vteřiny, na druhém místě se umístila Mašková Amálie – RAECHEL SPARROW a třetí patřila Warthová Jana – CARUSO 5. Ve vedení této soutěže je se ziskem 111 bodů Rajchmanová Anna.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Hořovicích se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a 2 soutěž do Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZP na limitovaný čas ovládla Grešíková Zuzana – DAJDA, druhé místo obsadila Černá Tereza – JURÁŠEK 22 a třetí příčka patřila Šebkové Barboře – KARLEN IDEA, druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP na čas, první místo obsadila Jílková Barbora – SHIRLI, druhá se umístila Maláková Anna – SANDY 1 a třetí příčku obsadila Krbcová Stela – DIAMANT 4, jezdkyně na druhém a třetím místě ale nemohly v rámci small Tour bodovat protože sedlají poníky typu B a pro ty je určena Big Tour. V průběžném vedení této túry je Rajchmanová Andrea se ziskem 121 bodů. PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnila soutěž LP** na čas. První místo v této soutěži vybojovala v nejrychlejším čase 56,14 Krbcová Stela – DIAMANT 4, druhou příčku v čase 57,25 obsadila Pospíšilová Barbora – SALY 3 a třetí se umístila Jílková Barbora – SHIRLI. Druhou soutěží v rámci Big Tour byla soutěž st. SP* na čas, nejlépe si v této soutěži vedl Zeman ml. Jan – LAKY 1 když dokončili parkur čistě a v čase 60,43, druhé místo obsadila Rajchmanová Andrea – LIN 47 ale její pony je typ S a pro tmy je určena nižší túra, body za druhé místo tak získala třetí Střížková Nicole Jessica – VITEA. V průběžném vedení v této soutěži je Jašurková Beata a na jejímž kontě je 102 bodů.