NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností EQUISERVIS

Židovice
O víkendu 11. – 12. července se v Židovicích uskutečnilo další kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za příjemného počasí bez vysokých letních teplot sešlo více jak 400 startů a byly rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování. V rámci tohoto víkendu se uskutečnily všechny soutěže zařazené do seriálu, v sobotu proběhli oficiální soutěže až do stupně S** a v neděli pony a hobby soutěže.

V soutěži hobby 60 cm konané jako dvoufázové skákání se z vítězství radovala Zemanová Ella – ANEŽKA 2 když parkur absolvovala s čistým bodovým kontem a v nejrychlejším čase druhé fáze 25,41, na druhém místě se se umístila Kemrová Viktorie – ZWALUWENBURGS CROGAN a třetí místo si zajistila Splavcová Ema – SÍLA, která se tímto ujala průběžného vedení v soutěži HOBBY 60 cm s dosavadním ziskem 55 bodů.

V soutěži hobby 70 cm konané jako dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Chvátalová Patricie – ALCAS, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 24,15 a o pouhé dvě setiny tak předstihla druhou v pořadí Mejstříkovou Marcelu – TRUST ON SCYRIS a třetí místo obsadila Hrabalová Dagmara – MAGIC TIROL. Průběžné vedení v této soutěži, drží Rajchmanová Andrea o pouhý jeden bod před druhou CHvátalovou Patrícií.

V soutěži hobby 80 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Mašková Amálie – RAECHEL SPARROW, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 24,08 a ujala se tak průběžného vedení v této soutěži. Na druhém místě se umístila Pelantová Natálie – LAGADIR a na třetí příčka patřila Slavatové Miluši – ALEX 15.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Židovicích se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a 2 soutěže do Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZP na limitovaný čas ovládla Lískovcová Kateřina – VRANČ CHIQUITA, která se od limitovaného času odchýlila o 39 setin, bohužel v této soutěži zařazené do small Tour nemohla bodovat protože poník je kategorie “B” a body za první místo tak získala druhá v této soutěži Uškovičová Klára – KARLEN HEURÉKA a třetí příčku obsadila Šebková Barbora na poníkovi KARLEN IDEA, druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP konaná jako dvoufázové skákání. Se základním kolem si poradili téměř všechny dvojice a nejrychlejší čas druhé fáze 25,69 měla Jašurková Beata – MURTHWAITE TIKKA, druhou příčku této soutěže obsadila Jandová Karolína – ORAGE DE MESSITERT, s tímto poníkem nemůže ale bodovat v small Tour protože je to poník kategorie “B”. Body za druhé místo si tak odnesla třetí v soutěži Málková Barbora – ZANE. Vedení v této Tour se tak ujala Rajchmanová Andrea se ziskem 44 bodů.

PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnili obě soutěže, tedy LP i SP, v soutěži LP** na čas si pro vítězství dojela Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 v absolutně nejrychlejším čase 58,27 a předstihla tak o více jak 14 vteřin druhou Kateřinu Pískovcovou – FORTRUANE CHARISMA, třetí příčku pak obsadila Jandová Karolína – ORANGE DE MESSITERT. Soutěž pony SP* na čas ovládla Nikol Čurdová – SAM 19, v rámci Big Tour ale nemohla bodovat protože její poník je kategorie “S”, druhou příčku obsadila Jandová Karolína – NALOON, na třetí příčce se umístla Džubanová Kristýna – WHITNEY 4. Průběžné vedení v této Tour drží Lahodná ml. Jana se ziskem 38 bodů.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Vávrová Tereza – LOUTANO , následovaná Annou Bohuslavovou – WEBERA PAVLIN, a třetí příčku obsadila Heřmanová Lenka – HD CASSIDACK. O průběžné vedení v této soutěži se dělí tři jezdkyně Babcarová Bára, Hodoušová Andrea a Urbánková Tereza se shodným bodovým ziskem 21 bodů.

V soutěži st. Z na limitovaný čas zvítězila Hlavatá Tereza – EINSTEIN od limitovaného času se odchýlila o 19 setin, pro druhou příčku si dojela Kozáková Vladimíra – CHELSEA-Š a třetí příčku obsadila Bohuslavová Anna – WEBERA PAVLIN. V průběžném vedení této soutěže je Smrčková Michaela se ziskem 26 bodů.

V soutěži st. ZL s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování patnáct dvojic a jedenáct z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 25,60 si pro vítězství dojel Pochman Martin – DAIGRA 2 který se tak ujal průběžného vedení této soutěže se ziskem 39 bodů, druhou příčku si pro sebe zajistila Fíla Michaela – JESSY JUNIOR a třetí příčku obsadila Kozáková Vladimíra – CHELSEA-Š.

V soutěži L*/L** na čas si nejlépe vedla Karlíková Tereza – PAOLO 2, soutěž absolvovala v nejrychlejším čase 63,72, druhou příčku obsadila Hlaváčková Klára – MACHARE BONO když o pouhých šest setin předstihla třetí Kozákovou Vladimíru – ZPIKEY D a ujala se tak průběžného vedení v této soutěži se ziskem 39 bodů.

Soutěž S*/S** na čas absolvovalo celkem patnáct dvojic z nichž dvě pouze dvě dvojice dojeli do cíle bez zatížení trestnými body. Tou první byla Hendrichová Adéla v sedle CONFLIKTA a česem 79,10 si tak pro sebe zajistili vítězství v této soutěži, druhou příčku obsadila domácí dvojice Ondřej Pospíšil v sedle CAPTAIN MORGANA když za vítěznou dvojicí zaostali o více jak tři vteřiny. Třetí příčku obsadila Kozáková Vladimíra – ZPIKEY D, která již byla zatížena čtyřmi trestnými body. V průběžném vedení této soutěže je Práchenská Šárka se ziskem 40 bodů.