NÁRODNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností equiservis

Hradištko
Ve dnech 25. – 27. září se v Hradištku uskutečnilo finále české části a Grand finále obou oblastí. O závody byl mezi jezdci velký zájem a již před uzávěrkou přihlášek byli sobotní soutěže naplněny, bohužel nám již v pátek nepřálo počasí ale i přes neustálý déšť se závody uskutečnili na venkovním kolbišti, bohužel vydatný noční déšť odstavil venkovní kolbiště, které již nezvládalo odvést takové množství vody. Sobotní soutěže tak byli přesunuty do haly. Vydatný déšť, zima a přesunutí do haly nám tak negativně zahýbalo se startovním polem jezdců a zůstali tak jen ti nejotrlejší 🙂 Celé závody byli přenášeny on-line prostřednictvím mezinárodní ClipmyHorse TV a diváci tak veškeré dění mohli sledovat i z tepla a pohodlí domova.

V pátek se uskutečnili otevřené soutěže do stupně L** a české finále tří hobby soutěží. V hobby soutěži 60 cm se vítězkou stala Rajchmanová Anna, která druhou fázi parkuru absolvovala v absolutně nejrychlejším čase 19,91 což ji posunulo až na konečnou pátou příčku v celkovém bodování. Vítězkou celoroční soutěže HOBBY 60 cm – Čechy se stala Splavcová Ema se ziskem 136 bodů, stříbrnou příčku obsadila Kemrová Viktorie – 114 bodů a její sestra Kemrová Veronika obsadila bronzovou příčku se ziskem 112 bodů. Soutěž Hobby 70 cm ovládla Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 když druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 24,77, tento výsledek jí tak zajistil vítězství v celoročním žebříčku soutěže hobby 70 cm – Čechy když si na své konto připsala celkem 94 bodů, stříbrnou příčku obsadila Splavcová Ema se ziskem 89 bodů a bronzový stupínek patřil Martině Veselé se ziskem 79 bodů. V soutěži hobby 80 cm zvítězila Rejlková Nikola – CLOUD 1 když druhou fázi parkuru absolvovali v nejrychlejším čase 24,22 a toto vítězství ji tak posunulo až na čtvrtou příčku konečného pořadí v soutěži HOBBY 80 cm – Čechy, celkovou vítězkou této soutěže se stala Rajchmanová Anna se ziskem 149 bodů, stříbrnou příčku obsadila Mašková Amálie se ziskem 127 bodů a bronzový stupínek obsadila Dosoudilová Michaele se ziskem 90 bodů.

Sobotní soutěže byli z důvodu nepříznivého počasí, vytrvalého deště a nezpůsobilého kolbiště přesunuty do haly. Odstartovali jsme třemi soutěžemi PONY a po nich následovalo pět oficiálních soutěží ZM – S finále české části seriálu Paragan Jump Tour. V soutěži ZM na limitovaný čas zvítězila Lančaričová Leona – LOLA 8 když se od limitovaného času odchýlila o 0,74 vteřiny. Vítězkou celoroční soutěže v rámci české oblasti se stala Balcarová Bára se ziskem 110 bodů, stříbrnou příčku se ziskem 94 bodů obsadila Smrzová Jana a bronz patřil Vávrové Tereze se ziskem 91 bodů. V soutěži st. Z si vítězství odnesla Tovačovská Natálie – TENERIFES, která se od limitovaného času odchýlila pouze o 0,04 vteřiny, vítězem celoročního žebříčku soutěže st Z – Čechy se stal se ziskem 84 bodů Filip Pavlíček, stříbrnou příčku se ziskem 69 bodů obsadila Kozáková Vladimíra a bronz patřil Marcele Šohajové se shodným ziskem 69 bodů, když o konečném pořadí těchto dvou jezdkyň rozhodl výsledek v této poslední soutěži. V soutěži ZL na čas si nejlépe vedl Martin Pochman – DAIGRA II, když parkur absolvovali v nejrychlejším čase 54,48. Vítězkou celoroční soutěže st. ZL – Čechy se se ziskem 102 bodů stala Havlíčková Jana, stříbrnou pozici obsadil Martin Pochman se ziskem 99 bodů a bronz si připsala Kozáková Vladimíra se ziskem 81 bodů. V soutěži st. L na čas si pro sebe vítězství zajistil Holub Pavel – CONTROL ME KARSIT když parkur absolvovali v nejrychlejším čase 58,36. Vítězkou celoroční soutěže st. L – Čechy se stala se ziskem 97 bodů Kozáková Vladimíra, stříbrnou příčku obsadil Martin Pochman se ziskem 85 bodů a bronz patřil Tvrdíkové Petře. V nejvyšší soutěži seriálu Paragan Jump Tour soutěži st. S si pro své druhé vítězství v sobotních soutěžích dojel Holub Pavel – CONTROL ME KARSIT. Vítězkou celoroční soutěže st. S – Čechy se stala Tvrdíková Petra se ziskem 82 bodů, stříbrnou příčku obsadila Vochozková Romana se ziskem 80 bodů a bronzová příčka patří Šárce Práchenské se ziskem 79 bodů.

V neděli se již počasí umoudřilo a tak mohl nedělní program pokračovat na venkovním kolbišti. Do finálových soutěží nastupovali všichni jezdci s nulou. Závodní den jsme odstartovali finále pony soutěží Small Tour a Big Tour. Ve Small Tour si pro vítězství dojela Rajchmanová Andrea – LIN 47, která parkur absolvoval v nejrychlejším čase 56,85 a byla tak téměř o pět vteřin rychlejší než stříbrná Stela Krbcová – SMOKE, bronz získala Lahodná ml. Jana – AMÁLKA 16. V soutěž PONY Big Tour si pro své další vítězství dojela Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 když soutěž absolvovala v absolutně nejrychlejším čase 61,93 a předstihla tak o neuvěřitelných 13 vteřin druhou Lahodnou ml. Janu – HILDA 1, která obsadila stříbrnou příčku a se svým druhým koněm i tu bronzovou.

Nedělní den pak pokračoval grand finále oficiálních soutěží ZM – S, do těchto soutěží nastupovali všichni jezdci s nulou a všechny soutěže se konali s finále pro deset dvojic a utkali se v nich nejlepší jezdci z moravské a české časti seriálu Paragan Jump Tour. V soutěži st. ZM si v Grand finále nejlépe vedla Lančaričová Leona – LOLA 8 která se tak stala absolutní vítězkou st. ZM, stříbrný stupínek obsadila Kačmařová Eva – BALADEIRA B a bronz patří Evě Horákové – GRACE 12. V soutěži st. Z si v Grand finálové soutěži nejlépe vedla Kačmařová Eva – BALADEIRA B a stala se tak absolutní vítězkou st. Z, stříbrná příčka patří Tereze Dokoupilové – GERONIMO 4 a bronzová příčka Lecové Kristýně – NINA RICCI VZ. V soutěži st. ZL si v Grand finále nejlépe vedl Pavlíček Filip – BLUEBERRY a stal se tak absolutním vítězem st. ZL, stříbrná příčka patří Havlíčkové Janě – ALDINO a bronz si odnesl Pochman Martin – DAIGRA II. V soutěži st. L si v Grand finále nejlépe vedla Špurková Jaroslava – FOR FUNNY a je tak absolutní vítězkou st. L, stříbrná příčka patří Drdlové Nikole – HEARTBREAKER 1 a bronz Vochozkové Romaně – GALEXY. V nejvyšší soutěži v rámci seriálu Paragan Jump Tour soutěži st. S si absolutní vítězství v Grand finálové soutěži zajistila svým výkonem Koutná Kristýna v sedle DC když jako jediná absolvovala základní i finálový parkur bez trestných bodů a současně i v nejrychlejším čase finálového parkuru, stříbrná příčka patří Ohnheiser Gabriele – CASSAL Oil TEAM a bronz Tvrdíkové Petře – DRACARA

Máme tedy za sebou druhý ročník seriálu Paragan Jump Tour a známe všechny vítěze a umístěné, všem zúčastněným děkujeme za účast, partnerům seriálu za podporu. Škoda toho počasí které nám v letošním roce bohužel moc nepřálo. Budeme se na Vás těšit opět v příštím roce při dalším ročníku seriálu Paragan Jump Tour na viděnou 🙂