NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností EQUISERVIS

Komárno
V sobotu 1. srpna se v Komárně u Nymburku uskutečnilo další kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za horkého letního počasí sešlo na 200 startů a byly rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování. Uskutečnili se oficiální soutěže až do stupně S* a hobby soutěže. Pony soutěže měli pauzu a proběhnou až při kvalifikačním kole Písku, které se koná ve dnech 15. – 16. srpna.

Soutěž hobby 60 cm konaná na limitovaný čas zvítězila Svobodová Petra – CISSING COMTESSE, která se od limitovaného času odchýlila o 0,47 vteřiny a pouhých devět setin ji dělilo od Vavřínové Elišky – MORLYN ANTUR GLOW, která obsadila druhou příčku. Třetí místo si pro sebe zajistila Jakubcová Zuzana – ARETTE – G. Průběžné vedení v této soutěži, drží Splavcová Ema se ziskem 75 bodů.

V soutěži hobby 70 cm konané jako dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Čechová Kateřina – GALÉN, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 22,94, na druhém místě se umístila Rajchmanová Andrea – SAMURAJ 2 a třetí příčku obsadila Kemrová Viktorie – ZWALUWENBURGS CROGAN a vyhoupla se tak do průběžného vedení v soutěži hobby 70cm se ziskem 56 bodů.

V soutěži hobby 80 cm konané jako dvoufázové skákání si pro vítězství dojela Mašková Amálie v sedle RAECHEL SPARROW, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 23,06, na druhém místě se umístila Rajchmanová Anna – GALICIE, která se tak vrátila do průběžného vedení v této soutěži a třetí patřila Macurové Monice – OTHELLO 1.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Smrzová Jana – ARISING STAR, která se od limitovaného času odchýlila o 0,2 vteřiny, druhou příčku obsadila Matunová Lenka – QUENTON a na třetí příčce se umístila Mücková Tereza – LORDANA. Do průběžného vedení se vyhoupla Balcarová Bára se ziskem 45 bodů.

V soutěži st. Z konané jako dvoufázové skákání postoupilo do druhé fáze 22 dvojic a 13 z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 23,10 si pro vítězství dojela Cemperová Adéla – TRNÁVKA, pro druhou příčku si dojela Bačáková Felixová Lenka – BELANDRO a třetí příčku obsadila Zelenková Michaela – LUCKY BOY 3, která ale nemohla v soutěži nemohla bodovat protože nesplňuje kategorizaci této soutěže. Do průběžném vedení v této soutěži postoupila díky svému pátému místu Šohajová Marcela na jejímž kontě je v současné době 37 bodů.

V soutěži ZL na čas si nejlépe vedl Pochman Martin – DAIGRA II, který soutěž absolvoval s čistým bodovým kontem v nejrychlejším čase 50,46, druhou příčku obsadila Mejzrová Michaela – LANNY a třetí příčka patřila Kvízové Tereze – COCO HONEY. Průběžné vedení v této soutěži drží Pochman Martin se ziskem 59 bodů.

Soutěž L*/L** na čas absolvovali pouze čtyři dvojice bez zatížení trestnými body, nejlépe si v této soutěži vedl Vančura Petr – CONCERTINA, která si časem 66,95 pro sebe zajistil vítězství, druhá příčka patřila Kozákové Vladimíře – GRAMONT a třetí příčku obsadila Trojanová Martina – BACH 1. Do průběžného vedení v této soutěži se díky svému druhému místu probojovala Kozáková Vladimíra se ziskem 57 bodů.

Soutěž S* s rozeskakováním absolvovalo celkem třináct dvojic z nichž jediná dvojice absolvovala parkur stavitele Michaela Beneše bez zatížení trestnými body a rozeskakování se tak nekonalo. Tou jedinou dvojicí byla Drdlová Nikola v sedle HEARTBREAKERA 1, nejen že základní kolo absolvovala jako jediná bez zatížení trestnými body ale i v nejrychlejším čase 86,84. Připsala si tak dvacet bodů do moravského žebříčku a ujala se vedení v této soutěži v rámci Moravy, druhou příčku obsadila Vlášková Tereza – MOONLIGHT která základní parkur absolvovala v čase 89,35 ale byla zatížena čtyřmi trestnými body stejně jako třetí Mücková Tereza – BACARDI DU ROUET. Průběžné vedení v této soutěži v rámci české části drží Práchenská Šárka se ziskem 49 bodů.