NÁROdNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

SE SPOLEČNOSTÍ EQUISERVIS

třeština
O víkendu 13. – 14. června se v Třeštině uskutečnilo uskutečnilo první premiérové kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR při kterém se za slunečného počasí a malé nedělní dešťové bouřky sešlo na 140 startů a byly rozděleny první body do průběžného žebříčku bodování seriálu v moravské části. V rámci tohoto víkendu se uskutečnily všechny soutěže zařazené do seriálu kromě soutěže pony SP, v sobotu proběhli oficiální soutěže až do stupně S** a v neděli pony a hobby soutěže.

V soutěži hobby 60 cm konané jako dvoufázová soutěž se z vítězství radovala Hatalová Markéta – BORA 1 s čistým bodovým kontem a v čase druhé fáze 26,35 a ujala se tak průběžného prvního místa v žebříčku hobby 60 cm v rámci Moravy, na druhém místě se se umístila Vachutková Lenka – CENTURIO 2 a třetí místo si zajistila Sloupská Veronika – GALILEA.

V soutěži hobby 70 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Nečasová Marie – CARMEN 10, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 19,79 a je tak v současné době vedoucí jezdkyní v žebříčku hobby 70 cm – Morava, druhou příčku obsadila Horníčková Bára Žofie – DONALD 3 a třetí místo obsadil Ryčovský Ivan – NOVELA 1.

V soutěži hobby 80 cm konané jak dvoufázové skákání si pro sebe vítězství zajistila Kročáková Tereza – STELA, která druhou fázi absolvovala v nejrychlejším čase 22,21 a vede tak žebříček bodování této soutěže v Moravské části. Na druhém místě se umístila Žváčková Martina – VHARAON a třetí příčka patřila Sedlářové Veronice – GREENLAND.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr do kterých jezdci sbírají body v rámci celé České republiky. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Třeštině se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a jedna soutěž v rámci Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZP na limitovaný čas ovládla Havlíčková Karolína – TONY 2, na druhé příčce se umístila Lahodná Anna Nikola – MORLYN a třetí příčku obsadila Vokounová Viktorie – KALIMERO 2, jezdkyně na prvním a třetím místě ale nemohou ve Small Tour bodovat protože startovali na ponících kategorie “B” a body za první příčku v rámci této soutěži tak získala Lahodná Anna Nikola a body za druhou a třetí příčku Hufová Kristýna – TOGI a Štáblová Nela – VELDEN IN, druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP konaná jako dvoufázové skákání. Se základním kolem si poradili téměř všechny dvojice a nejrychlejší čas druhé fáze 24,04 měla Havlíčková Karolína – TONY 2, druhou příčku obsadila Vokounová Viktorie – KALIMERO 2 obě na pony kategorie “B” a body za první místo tak získala Vokounová Viktorie – LEXA, která se v této soutěži umístila na třetí příčce. Průběžné vedení v této túře si tak ziskem 16 bodů zajistila Lahodná ml. Jana které se tak vyplatila cesta až z Karlovarského Kraje . PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnila pouze soutěž LP, v této soutěži na čas si pro vítězství dojela Lahodná ml. Jana – MORLYN a získala pro sebe i druhou a třetí příčku. Po třech kolech je tak i ve vedení pony Big Tour.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Kučerová Sandra – ROCKN LERY a se svým druhým koněm SHAKESPEARE obsadila třetí příčku, ale v této soutěži dle pravidel a kategorizace seriálu nemohla bodovat, protože ani v jednom případě nesplňuje kategorizaci soutěže ZM, body za první místo tak získala druhá v soutěži Michaličková Kateřina – TIR a je tak v průběžném vedení této soutěže.

V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování 11 dvojic a s nejrychlejším časem druhé fáze 24,88 si pro vítězství dojela Vachutková Lenka – ENDY KVIT o pouhé dvě tisíciny tak porazila druhou v pořadí Kročákovou Terezu – STELA a třetí příčku obsadila Kučerová Sandra – ROCKN LERY. V průběžném vedení této soutěže v rámci moravské části je tak po prvním kole Lenka Vachutková.

V soutěži st. ZL s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování šest dvojic a jedenáct z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 25,64 si pro vítězství dojel Vachutka Ladislav – VIGO-H, druhou příčku obsadil Hlaušek Rostislav – QUALMAR tato dvojice ale nesplňuje kategorizaci soutěže protože v předchozích dvou letech absolvovali více jak tři parkury st.S* a vyšší, body za druhé místo tak získala třetí v soutěži Machačová Hana – JASKIER. V průběžném vedení této soutěže je tak v rámci moravského žebříčku Ladislav Vachutka.

V soutěži L*/L** na čas si pro vítězství v nejrychlejším čase dojela Vachutková Lenka – VIOLA CLAIRE-H, druhou příčku obsadil Hlaušek Rostislav – QUALMAR a pro třetí příčku si dojela Švihorová Nikol – JAVA DU RI DASSE. Na průběžném prvním místě v této soutěži je tak po prvním kole v rámci moravské části seriálu Lenka Vachutková.

Soutěž S*/S** na rozeskakování absolvovala jediná dvojice bez zatížení trestnými body a rozeskakování se tak nekonalo. Vítěznou dvojicí v této soutěži se stala Švihorová Nikol – JAVA DU RI DASSE, druhou příčku obsadila Votavová Šárka – ZYLO a pro třetí příčku si dojel Vachutka Ladislav – MIRABEL – 3. V průběžném vedení této soutěži v rámci moravské části seriálu je tak Nikol Švihorová.

Všem vítězům, dekorovaným i zúčastněným gratulujeme a těšíme se na viděnou při dalším kole seriálu PARAGAN JUMP TOUR. Nejbližší kolo v rámci moravské časti seriálu se uskuteční 20. června v Trojanovicích a v té české se uskuteční 27. června v Královicích u Slaného.