NÁRODNÍ PARKUROVÝ SERIÁL

AMATEUR JUMP TOUR

se společností EQUISERVIS

Čakovičky
O víkendu 29. – 30. srpna se v Čakovičkách uskutečnilo další kvalifikační kolo skokového seriálu PARAGAN JUMP TOUR, bohužel počasí nám moc nepřálo. Již v pátek před závody vydatně zapršelo a dešťové přeháňky pokračovali celý víkend. Kolbiště bylo na hraně způsobilosti a z nabitého závodního zbyli jen ti nejotrlejší. I přes tuto nepřízeň počasí se uskutečnili všechny soutěže a to od hobby přes pony až po oficiální do stupně S*. Byli tak rozděleny další body do průběžného žebříčku bodování.

Soutěž hobby 60 cm – tato soutěž se jela na limitovaný čas a z vítězství se radovala Kemrová Viktorie -ZWALUWENBURGS CROGANzvítězila, která se od limitovaného času odchýlila o 0,79 vteřiny, druhou příčku obsadila Semerádová Tereza – NADDY a třetí místo patřilo Splavcové Emě – SÍLA, která tak upevnila své průběžné vedení v soutěži a na jejím kontě je tak 102 bodů.

V soutěži hobby 70 cm konané na limitovaný čas si pro sebe vítězství zajistila Rajchmanová Anna – NEFRITTY FRISTEN, která se od limitovaného času odchýlila o 0,19 vteřiny, na druhém místě se umístila Mašková Amálie-RAECHEL SPARROW a třetí příčku obsadila Skořinská Kristýna – ALSIG 1. Ve vedení této soutěže je Splavcová Ema se ziskem 65 bodů.

V soutěži hobby 80 cm na limitovaný čas si pro vítězství dojela Drdová Lucie v sedle CONTINO 1, která se od limitovaného času odchýlila o 0,53 vteřiny, na druhém místě se umístila Dosoudilová Michaela – ESCAPE a třetí patřila Šolcové Marii – CAFÉ. Ve vedení této soutěže je se ziskem 101 bodů Rajchmanová Anna.

PONY small a Big tour, jednou z novinek letošního ročníku seriálu PARAGAN JUMP TOUR je i zařazení dvou pony túr. Do bodování small tour se započítávají soutěže st. ZP a ZLP a do Big Tour LP a SP. Jezdci se započítává vždy lepší výsledek v každé soutěži. V Čakovičkách se uskutečnili dvě soutěže zařazené do small tour a 1 soutěž do Big Tour. PONY small tour soutěž st. ZP na limitovaný čas ovládla Kalcovská Lucie – KETTY 6, druhé místo obsadila Kozlovská Natálie – KANTJE’S CARIJA a a třetí příčka patřila Zápotocké Karolíně – ARVALON MAXIMA. Ani jedna jezdkyně však nemohla v této soutěži bodovat, protože sedlali pony typ B a pro tyto poníky je určena Big Tour, body za první místo tak získala čtvrtá dvojice Hepnarová Tereza – LUCKY STAR 2, druhou soutěží v rámci small Tour byla soutěž ZLP na čas, první místo obsadil Novák Václav – LAKY 2, druhá se umístila Jašurková Beata – MURTHWAITE TIKKA, která jako jediná získala v této soutěži body, protože ostatní poníci kteří soutěž dokončili byly pony typ B a pro ty je určena vyšší túra, třetí místo patřilo Semerádové Denise – PAREIRA. V průběžném vedení v této soutěži je Rajchmanová Anna se ziskem 104 bodů. PONY Big tour v rámci této túry se uskutečnila soutěž LP** na čas. První místo v této soutěži vybojovala v nejrychlejším čase 60,97 vteřiny Jašurková Beata – MURTHWAITE TIKKA druhou příčku v čase 61,11 obsadila Semerádová Denisa – PEREIRA a třetí se umístil Novák Václav – LAKY 2. Do průběžného vedení v této Tour se probojovala Jašurková Beata a na jejím kontě je 85 bodů.

V soutěži st.ZM na limitovaný čas si pro vítězství dojela Havránková Nikola – CASINO EAST, která se od limitovaného času odchýlila o 0,14 vteřiny, druhou příčku obsadila Lančaričová Leona – LOLA8 a na třetí příčce se umístila Kolářová Dominika – SAFIR 1. V průběžném vedení této soutěže je Balcarová Bára se ziskem 69 bodů.

V soutěži st. Z s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování 10 dvojic a 6 z nich ji absolvovalo bez zatížení trestnými body. S nejrychlejším časem druhé fáze 36,09 si pro vítězství dojel Matuška Lukáš – GLEN SAMANTHA, pro druhou příčku si dojela Bozděchová Simona – LEXON a třetí příčku obsadila Górná Klaudie – TAMARIS. Do průběžném vedení v této soutěži postoupil Pavlíček Filip se ziskem 54 bodů.

V soutěži st. ZL s návazným rozeskakováním postoupilo do návazného rozeskakování 5 dvojic a pouze jedna dvojice ji absolvovala bez zatížení trestnými body. Pro vítězství si tak dojela Skálová Kristýna – MARCUS 3 kterÁ soutěž absolvovala jako jediná s čistým bodovým kontem v čase rozeskakování 40,53 druhou příčku obsadil Koželuh Petr – QUATTRO 32 a třetí příčka patřila Hakrové Natálii – LANDOR G. Do průběžného vedení postoupila Kvízová a dělí se o průběžné vedení s Martinem Pochmanem se ziskem 59 bodů.

Soutěž L*/L** na čas absolvovali pouze tři dvojice bez zatížení trestnými body, nejlépe si v této soutěži vedl Koželuh Petr – SPEEDY BOY, který si časem 65,58 pro sebe zajistil vítězství, ale nemohl bodovat do seriálu, protože jako dvojice nesplňují kategorizaci této soutěže, druhá příčka patřila Matunové Lence – OLIVER 10, která se svým druhým koněm MENORCA obsadila i třetí příčku. Do průběžného vedení v této soutěži se díky svému čtvrtému místu probojovala Práchenská Šárka a dělí se o průběžné vedení s Vladimírou Kozákovou se shodným ziskem 57 bodů.

Soutěž S*/S** na čas tuto soutěž absolvovali vzhledem k nepřízni počasí pouhé tři dvojice a soutěž dokončili dvě dvojice. Vítězem soutěže se stal Koželuh Petr – SPEEDY BOY jenž soutěž absolvoval v čase 75,69 bez zatížení trestnými body a druhá skončila Kmochová Barbora – COUDY 4 jejíž čas byl rychlejší ale dvojice byla zatížena 4 trestnými body. V průběžném vedení v této soutěži je se ziskem 49 bodů Práchenská Šárka.